+-86 18761016003

Моноблок контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Моноблок контролни вентили

Производи

  • /img/zt_l20_series_electric_and_pneumatic_directional_control_valves.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214113201_353.jpg

Електрични и пневматски вентили за управување со насоки од серијата ZT-L20

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Повеќенасочниот вентил на електропневматската контролна серија ZT-L20 е подобрен врз основа на серијата за контрола на воздухот zt-l20. Главно е да се смени контролниот механизам на вентилот за контрола на воздухот во системот за контрола на воздухот врз основа на зголемување на електропневматската контрола, а според побарувачката на клиентите, инсталацијата на безжичен далечински управувач може подобро да се постигне далечински управувач. Вентилот е широко користен во градежни машини, санитарни машини, рударски машини и други машински хидраулични системи.

модел ЗТ-Л20 Димензионални податоци


Pарамери и карактер

1 Внатрешен вентил за проверка: Контролниот вентил во внатрешноста на телото на вентилот за да се осигура хидрауличното масло нема да се врати.

2 Внатрешен релјефен вентил: Вентилот за олеснување во внатрешноста на телото на вентилот е способен да го прилагоди работниот притисок на хидрауличниот систем.

3 Начин на масло: Паралелно коло, со моќност поголема.

4 Контролен начин: електрична и пневматска контрола, рачна контрола

5 Конструкција на вентил: моноблок конструкција, 1-5 лостови се достапни за да се соберат како што сакате.

6 Функција на калем: O, A, Y итн.

параметри

Ном. Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Макс. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

20

31

80

100

1

-20~+ 80

10~400

10

 

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување