+-86 18761016003

Моноблок контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Моноблок контролни вентили

Производи

  • /img/zda-l15-series-monoblock-directional-control-valves.jpg
  • /upfile/2020/05/23/20200523121545_134.jpg
  • /upfile/2020/05/23/20200523121557_979.jpg
  • /upfile/2020/05/23/20200523121626_923.jpg

Моноблок вентили за контрола на насоката во серијата ZDa-L15

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Повеќенасочниот вентил на електричната контролна серија ZDa-L15 е врз основа на подобрувањето на сериите за контрола на воздухот zda-l15. Главно е да се смени контролниот механизам на вентилот за контрола на воздухот во системот за контрола на воздухот врз основа на зголемување на електропневматската контрола, а според побарувачката на клиентите, инсталацијата на безжичен далечински управувач може подобро да се постигне далечински управувач. Вентилот е широко користен во градежни машини, санитарни машини, рударски машини и други машински хидраулични системи.

модел ZDa-L15 Димензионални податоци


Pарамери и карактер

Моноблок вентилите за управување со насоки имаат многу извонредни карактеристики, вклучувајќи високи перформанси, висока ефикасност, мал волумен, проток на маса и доказ за протекување.

1 тип на моноблок со 1 до 7 работни делови

2 Flow 63 l/min with nominal pressure 250bar

3 опции за контрола на страната на пролетта: T (враќање на пролетта) и W (контрола на задржување)

4 Приклучна порта: L (завртка врска)

5 Паралелно коло

6 Функција на калем: O, P. Y, A 

7 Номинален дијаметар: G1 / 2; G3 / 8; М18 * 1.5

8 Model examples: ZDa-L15F-OT; ZDa-L15F-3OT; ZDa-L15F-6OT etc.

9 Lever side control options: manual, pneumatic control, electric and pneumatic control, hydraulic and electric control. 

параметри

Ном. Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

16

31.5

63

1

-20~+ 80

10~400

10

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување