+-86 18761016003

Моноблок контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Моноблок контролни вентили

Производи

  • /img/zda_l15_series_electric_and_pneumatic_directional_control_valves.jpg

Електрични и пневматски вентили за управување со насоки од серијата ZDa-L15

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

ZDa-L15 electrical control series multiway valve is on the basis of zda-l15 air control series improvement. It is mainly to change the control mechanism of air control reversing valve, in the air control on the basis of the increase of electropneumatic control, and according to customer demand, the installation of wireless remote control, can better achieve remote control. The valve is widely used in construction machinery, sanitation machinery, mining machinery and other machinery hydraulic system.

модел ZDa-L15 Димензионални податоци


Pарамери и карактер

1 Inner check valve: The check valve inside the valve body to insure the hydraulic oil not to be returned.

2 Внатрешен релјефен вентил: Вентилот за олеснување во внатрешноста на телото на вентилот е способен да го прилагоди работниот притисок на хидрауличниот систем.

3 Начин на масло: Паралелно коло, со моќност поголема.

4 Control Way: pneumatic control, manual control

5 Valve construction: monoblock construction, 1-7 levers are available to assembled as you requests.

6 Функција на калем: O, A, Y итн.

параметри

Ном. Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Макс. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

20

31

50

60

1

-20~+ 80

10~400

10

 

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување