+-86 18761016003

Моноблок контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Моноблок контролни вентили

Производи

  • /img/zd_l15_series_monoblock_directional_control_valves-55.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214145552_708.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214145559_482.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214145607_256.jpg

Вентили за еднонасочно управување со серија ZD-L15

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Повеќенасочен насочен вентил ZD-L15 е еден вид интегрален повеќенасочен насочен вентил со среден и висок притисок независно дизајниран и развиен од нашата компанија. Вентилот може да се инсталира со вентил за прелевање, еднонасочен вентил, вентил за полнење масло и така натаму. Вентилот за прелевање може да го прилагоди притисокот на системот, еднонасочниот вентил може да спречи маслото да тече наназад во пазувите, вентилот за рикверц и функцијата на лизгачкиот вентил може да бидат A, 0, Y, P, итн., Што може да бидат произволно комбинирани. Рачката за рикверц е достапна во две форми за лесно ракување во различни насоки. Вентилот КОРИСТИ паралелно коло на масло, дизајнирајте излез на притисок и други хидраулични компоненти за да обезбедите извор на енергија. Преку посебниот начин на запечатување на дизајнот, предизвикува забележителна изведба на запечатувањето на вентилот. Вентилот е широко користен во хидрауличниот систем на инженерска машинерија како што се ви forушкари, санитарни возила и мали натоварувачи.

модел ЗД-Л15 Димензионални податоци


Pарамери и карактер

Моноблок вентилите за управување со насоки имаат многу извонредни карактеристики, вклучувајќи високи перформанси, висока ефикасност, мал волумен, проток на маса и доказ за протекување.

1 тип на моноблок со 2 до 4 работни делови

2 Проток 63 l / min со притисок 160bar, 200bar, 315bar

3 опции за контрола на страната на пролетта: T (враќање на пролетта) и W (контрола на задржување)

4 Приклучна порта: L (завртка врска)

5 Паралелно коло

6 Функција на калем: O, P. Y, A 

 

7 Номинален дијаметар: G1 / 2; G3 / 8; М18 * 1.5; М22 * 1.5

8 примери на модели: ZD-L15E-2OT; ZD-L15F-2OT.QT итн.

9 Опции за контрола на страната на рачката: рачна, пневматска контрола, електрична и пневматска контрола, контрола на микро-прекинувач. 

параметри

Ном. Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

16

31.5

63

1

-20~+ 80

10~400

10

 

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување