+-86 18761016003

Моноблок контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Моноблок контролни вентили

Производи

  • /img/zd_l102_series_monoblock_directional_control_valve.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214102906_606.jpg

Моноблок вентил за насочување на контролата во серија ZD-L102

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

ZD-L102 multiway directional valve is a kind of medium and high pressure integral multiway directional valve independently designed and developed by our company. According to customer requirements in the valve on the overflow valve, one-way valve, etc. Overflow valve can adjust the system pressure, one-way valve to prevent oil backflow, reversing valve slide valve function A, O, Y, P, etc., can be arbitrary combination, reversing handle has two installation forms, easy to operate in different directions, and the use of parallel oil circuit. Through the special design sealing way, causes the valve sealing performance to be remarkable. The valve is widely used in forklift, sanitation vehicles, small loader and other construction machinery hydraulic system.

модел ЗД-Л102 Димензионални податоци


Pарамери и карактер

Моноблок вентилите за управување со насоки имаат многу извонредни карактеристики, вклучувајќи високи перформанси, висока ефикасност, мал волумен, проток на маса и доказ за протекување.

1 тип на моноблок со 1 до 3 работни делови

2 Проток 40 l / min со притисок 160bar, 200bar, 250bar

3 опции за контрола на страната на пролетта: T (враќање на пролетта) и W (контрола на задржување)

4 Приклучна порта: L (завртка врска)

5 Паралелно коло

6 Функција на калем: O, P. Y, A 

7 Nominal diameter: G1/2; G3/8; M18*1.5

8 Model examples: ZD-L102E-OT; ZD-L102F-OT.AT; ZD-L102F-OW; ZD-L102E-3OT; ZD-L102-YT.OW.YT etc.

9 Lever side control options: manual. 

параметри

Ном. Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

16

20

40

1

-20~+ 80

10~400

10

 

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување