+-86 18761016003

Моноблок контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Моноблок контролни вентили

Производи

  • /img/z50_series_solenoid_operated_monoblock_directional_control_valves.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214094723_102.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214095208_173.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214095228_818.jpg

Електрични моноблок вентили за управување со електромагнетниот серија Z50

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Вентилите од серијата Z50 со моноблок конструкција од среден висок притисок се развиваат врз основа на технологијата Европа.

The monoblock directional control valves-solenoid operated, offer perfect choice whether you are designing a new system or just simply trying to get more out of your current system. With two special spools and 7 different monoblock housings these valves can meet the specific needs of your application and hydraulic schemes by their double acting in 3 positions A and D spools. 

Model Z50 Dimensional Data


Pарамери и карактер

1 Внатрешен вентил за проверка: Проверувачкиот вентил во внатрешноста на телото на вентилот треба да осигура дека хидрауличното масло нема да се врати.

2 Внатрешен релјефен вентил: Вентилот за олеснување во внатрешноста на телото на вентилот е способен да го прилагоди работниот притисок на хидрауличниот систем.

3 Начин на масло: Паралелно коло, напојување над опцијата

4 калеми, конектор ISO4400: 12VDC, 24VDC

5 Threads: P,T-G1/2, SAE10, A,B-G3/8,SAE8

6 Valve construction: Monoblock construction, 1-7 levers.

7 Прецизно дупчење на дупчењето и мелење на калем резултира со помалку истекување на вкрстена порта и помалку потрошена енергија. Овие прецизни вентили исто така овозможуваат заменливи калеми за лесно одржување на место.

параметри

Ном. Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Макс. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

20

31.5

40

50

1

-20~+ 80

10~400

10

 

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување