+-86 18761016003

Моноблок контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Моноблок контролни вентили

Производи

  • /img/xzt_l12_series_electric_and_pneumatic_control_valves.jpg

Електрични и пневматски контролни вентили од серијата XZT-L12

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

XZT-L12 electropneumatic control series multi-way valve is improved on the basis of xzt-l12 air control series. It is mainly to change the control mechanism of air control reversing valve, in the air control on the basis of the increase of electropneumatic control, and according to customer demand, the installation of wireless remote control, can better achieve remote control. The valve is widely used in construction machinery, sanitation machinery, mining machinery and other machinery hydraulic system.

модел XZT-L12 Димензионални податоци


Pарамери и карактер

1 Внатрешен вентил за проверка: Контролниот вентил во внатрешноста на телото на вентилот за да се осигура хидрауличното масло нема да се врати.

2 Внатрешен релјефен вентил: Вентилот за олеснување во внатрешноста на телото на вентилот е способен да го прилагоди работниот притисок на хидрауличниот систем.

3 Начин на масло: Паралелно коло, со моќност поголема.

4 Контролен начин: електрична и пневматска контрола, рачна контрола

5 Valve construction: monoblock construction, 1-7 levers are available to be assembled as you requests.

6 Функција на калем: O, A, Y итн.

параметри

Ном. Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Макс. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

20

31

40

50

1

-20~+ 80

10~400

10

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување