+-86 18761016003

Моноблок контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Моноблок контролни вентили

Производи

  • /img/sqzt_l20_series_pneumatic_hydraulic_directional_control_valves.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214112134_698.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214112141_232.jpg

Пневматски хидраулични насочни вентили од серијата SQZT-L20

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

SQZT-L20 series pneumatic control valves are developed on ZT-L20 manual control valves. It changed the control way of these valves, especially, it can be controlled by remote control with the pneumatic control way. The power beyond function is on the SQZT-L20 series, it is able to be connected with other hydraulic valves in series. The features of this monoblock construction SQZT-L20 pneumatic control valves are compact construction, high working pressure, better working performance, reliable working, remote controlling and etc. Besides that, the manual control can be used with the pneumatic control together. The valves are widely used on mechanical machines, sanitation machines, mining machines and other machines’ hydraulic systems.

Model SQZT-L20 Dimensional Data


Pарамери и карактер

1 Inner check valve: The check valve inside the valve body is to insure the hydraulic oil will not be returned.

2 Внатрешен релјефен вентил: Вентилот за олеснување во внатрешноста на телото на вентилот е во состојба да го прилагоди работниот притисок на хидрауличниот систем.

3 Начин на масло: Паралелно коло, со моќност поголема.

4 Control Way: pneumatic control, manual control

5 Valve construction: monoblock construction, 1-4 levers are available to assembled as you requests.

6 Функција на калем: O, A, Y итн.

параметри

Ном. Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Макс. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

20

31.5

80

100

1

-20~+ 80

10~400

10

 

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување