+-86 18761016003

Соленоиден вентил за секционо пренасочување

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Соленоиден вентил за секционо пренасочување

Производи

  • /img/sectional_svv_series_svv06.jpg
  • /upfile/2019/01/17/20190117095335_505.jpg
  • /upfile/2019/01/17/20190117095343_418.jpg
  • /upfile/2019/01/17/20190117095352_852.jpg

Соленоиден вентил за контрола на пресек на пресек SVV06

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Sectional SVV Series

1. 6-насочен со наизменична калем; тоа е пресечен тип за да се добие 8-насочно или 10-насочно коло. 

2. Можно е да се прицврсти прирабница за блок со вентили со вентил со вкрстен поврат.

3. На располагање се калеми со неколку напон на напојување.

4. Тие се користат како врска помеѓу два потрошувачи и основниот вентил за насока, кога сакаме да ги контролираме и двајцата потрошувачи наизменично со помош на еден основен вентил за насочување.

5. Пренасочувачите се користат за додавање дополнителен објект на вентилот за насочување кога е потребен за низа операции како што е безбедносна операција или за контрола на избран хидрауличен цилиндар.

6. Вентилите за избор на коло што можат да се редат овозможуваат еден единечен погон за 6 корисници со 5 пренасочувачи поврзани во серија.

7. Ве молиме имајте предвид дека одводната линија мора постојано да биде поврзана со резервоарот. 


Pарамери и карактер

максимум П.

со Л.

бар

315

напон на напојување

V

12; 24 DC

максимум П.

без Л.

бар

210

Моќ

W

36, 29

Проток

макс

I / мин

50

Префрлување

фреквенција

1 / ч

15 000

Температура на маслото

 

-20 + 70

Амбиент

температура

 

до 50

вискозност

mm / s

15-380

Температура на серпентина

 

до 180

филтрација

NAS1638

 

9

Работен циклус

 

100%

 

Напон на напојување 12VDC или 24VDC

код

Навојни врски

G38

P1, P2, A, B, C, D - G3/8 ; L = G1/4

 

 

M18

P1, P2, A, B, C, D - M18x1.5 ; L = M14x1.5

SAE

P1, P2, A, B, C, D -SAE8 ; L = SAE4

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување