+-86 18761016003

Производ

Ти си тука : Почетна >Производ

Производи

 • /img/gear_pump.jpg
 • /upfile/2019/01/11/20190111214435_610.jpg
 • /upfile/2019/01/11/20190111214444_610.jpg

Електрично-хидраулични насочни контролни вентили од серијата P40

Основни детали
Сподели:

Ном. Притисок: 20 (MPa)

Макс. Притисок: 31.5 (MPa)

Ном. Стапка на проток: 40 (L / мин)

Макс. Стапка на проток: 50 (L / мин)

Назад на глава: 1 ≤ (MPa)

Хидраулично масло

Тем. Ранг: -20 ~ + 80 (℃)

Виск.ранг: 100 ~ 400 (mm2 / S)

точност на филтрирање: ≤10 (μ m)

 • Опис
 • Параметри и карактер
 • нашите услуги
 • Често поставувани прашања
 • апликација
 • Пребарување

Вентилите од серијата P40 со изградба на моноблок од среден висок притисок се развиваат врз основа на технологијата Европа.

◆ Внатрешен вентил за проверка: Проверувачкиот вентил во внатрешноста на телото на вентилот треба да осигура дека хидрауличното масло нема да се врати.

◆ Внатрешен релјефен вентил: Вентилот за олеснување во внатрешноста на телото на вентилот е во состојба да го прилагоди работниот притисок на хидрауличниот систем.

Way Начин на масло: Паралелно коло, напојување над опцијата

◆ Контролен начин: Рачна контрола, пневматска контрола, хидраулична и електрична контрола за опционално.

Construction Конструкција на вентил: моноблок конструкција, 1-7 држела.

Fun Функција на калем: O, Y, P, A.

◆ Опција: Хидраулична брава е достапна да се додаде на портата А и Б.

◆ Достапно со рачна, пневматска контрола, електрична и пневматска контрола, хидраулична и електрична контрола и др.

Pарамери и карактер
модел Q35Y-16 Q35Y-20 Q35Y-25 Q35Y-30
Притисок (тон) 66 90 120 160
Макс. Дебелина на сечење (мм) 16 20 25 30
Јачина на плоча (N / mm2) ≤450 ≤450 ≤450 ≤450
 • Оперативна сала

 • Оперативна сала

 • Оперативна сала

 • Оперативна сала

Oур услуги
сертификација Q35Y-16
Пакување Една гарнитура на про clearирно полиесиче, со завртки.
датум на испорака Нормално за еден месец
Аранжман на примероци Примероците ќе бидат подготвени за испраќање за околу 3 работни дена
Faq
 • Зошто клиентот не избира нас?

  Имаме систем за управување со квалитет ISO9001: 2009 и систем за управување со животната средина ISO4001. И поради супериорен квалитет и внимателна услуга што ја нудиме, станавме лидер во индустријата. И ние секогаш продолжуваме да се посветуваме на дизајнирањето.

 • Дали сте точен производител

  Нашите имаат многу фабрики за долгорочна соработка.

 • Можете ли да испратите до мојата земја?

  Нашите имаат многу фабрики за долгорочна соработка.

Aпишување
 • цевка

 • цевка

 • цевка

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување