+-86 18761016003

Секциски контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Секциски контролни вентили

Производи

  • /img/hs2-series-sectional-directional-control-valves.jpg
  • /upfile/2021/03/17/20210317174324_692.jpg
  • /upfile/2021/03/17/20210317174345_264.jpg
  • /upfile/2021/03/17/20210317174408_223.jpg

Сериски HS2 сериски вентили за управување со насока

Flow rate:45LPM--12GPM

Slices:1-14 sections

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Повеќеслојниот вентил од сплит-тип серија HS2 воведе европска напредна технологија, вклучувајќи компактна структура, отпорност на висок притисок, долг век на траење, врски 1-14 и два хидраулични системи на средно отворање и средно затворање. HS4 секое парче тело на вентилот може да биде според барањата на клиентот за да го зголеми вентилот за прелевање, полнејќи го вентилот за масло. Контролните методи вклучуваат рачна контрола, пневматска контрола, електро-хидраулична контрола и далечински управувач на флексибилно вратило. Вентилот е широко користен во градежни машини, санитарни машини, рударски машини и други машински хидраулични системи.

Димензионални податоци за моделот HS2

Nominal Flow Rate проток 

 

45ЛПМ 

 12US GPM

Opening Pressure (Max)

最大压力

 

250bar

3600PSI

Back Pressure (Max) 背压

On outlet port T

25bar

360PSI

Fluid Temperature Range

Работна температура

With NBR Seals

From -20° to 80℃

From -4° to 176℉

With Viton Seals

From -20° to 100℃

From -4° to 212</s>

Viscosity  Вискозност

Оперативен опсег

From 15 to 75 mm²/s

From 15 to 75 cst

мин

12 mm²/s

12 cst

макс

400 mm²/s

400 cst

Ambient Temperature Range

опсег на работна температура

From -40° to 60℃

From -40° to 140℉

Pарамери и карактерIкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување