+-86 18761016003

Секциски контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Секциски контролни вентили

Производи

  • /img/sd400_series_sectional_directional_control_valves.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214155612_604.jpg

Сериски HS10 сериски вентили за управување со насока

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

HS10 series laminated multiway valve has introduced the European advanced technology, the concrete has the structure compact, the high pressure resistance, the service life is long. The flow rate is as high as 400l/min, which fills the gap of large flow multi-way valve in China. HS10 each piece valve body may according to the customer request increase the overflow valve, fills the oil valve and so on. The control methods include manual control, pneumatic control, electro-hydraulic control and flexible shaft remote control, etc., to meet the different control requirements of customers. The valve is widely used in construction machinery, sanitation machinery, mining machinery and other machinery hydraulic system.

Димензионални податоци за моделот HS10

Pарамери и карактер

1 Секционен насочен контролен вентил за висок проток, достапен за хидраулични пумпи со фиксно поместување.

2 Од 1 до 10 деловни делови

3 Отворен центар

4 Изборно пристаниште за превоз

5 Главен пилот релјефен вентил на капакот на влезот и вентил за проверка на оптоварувањето на секој дел

6 Достапен широк спектар на приклучни вентили Достапни рачни и хидраулични контролни комплети

7 Дијаметар 30 mm (1.18 in) заменливи калеми

параметри

Ном Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном Проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa 

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

16

31.5

400

1

-20~+ 80

10~400

10

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување