+-86 18761016003

Секциски контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Секциски контролни вентили

Производи

  • /img/sd180_series_sectional_directional_control_valves.jpg
  • /upfile/2020/05/23/20200523114936_866.png
  • /upfile/2020/05/23/20200523114956_349.png

Сериски HS8 сериски вентили за управување со насока

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Ламинирани повеќенасочни вентили од серијата HS8 ја воведоа европската напредна технологија, специфичната структура е компактна, отпорност на висок притисок, долг век на траење. HS8 секое парче вентилско тело може според барањата на клиентот да го зголеми вентилот за прелевање, вентилот за масло за полнење и така натаму. Контролните методи вклучуваат рачна контрола, пневматска контрола, електро-хидраулична контрола и далечински управувач на флексибилно вратило, итн., За да се исполнат различните барања за контрола на клиентите. Вентилот е широко користен во градежни машини, санитарни машини, рударски машини и други машински хидраулични системи.

модел HS8 Димензионални податоци

Pарамери и карактер

1 Simple, compact and heavy duty designed sectional valve from 1 to 12 sections for open and closed centre hydraulic systems.

2 Опремени со главен вентил за ослободување од притисок и вентил за проверка на оптоварување на секој работен дел

3 Достапно со паралелно, тандемско или сериско коло.

4 Изборно пристаниште за превоз.

5 Широк спектар на антишок + приклучни вентили за антикавитација.

6 Средни делови за неколку типови на кола.

7 Достапни рачни, пневматски, електрохидраулични, пропорционални хидраулични, комплети за контрола на калеми.

8 Дијаметар 20 mm (0.79 in) заменливи калеми.

параметри

Ном Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa 

Хидраулично масло

Тем.ранг

 ( 

Visc.rang

 (Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

16

31.5

160

1

-20~+ 80

10~400

10

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување