+-86 18761016003

Секциски контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Секциски контролни вентили

Производи

  • /img/sd25_series_sectional_directional_control_valves-43.jpg
  • /upfile/2019/01/18/20190118162032_874.jpg
  • /upfile/2019/01/18/20190118162108_849.jpg
  • /upfile/2019/01/18/20190118162145_823.jpg

Сериски HS9 сериски вентили за управување со насока

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Серија HS9 парче повеќенасочен вентил ја воведе европската напредна технологија, бетонот има компактна структура, отпорност на висок притисок, работниот век е долг. Во исто време, стапката на проток на лимскиот вентил HS9 е до 240l / min, што може да ги задоволи барањата за проток на дизајнот на големата градежна машинерија. HS9 секое парче вентилско тело може според барањата на клиентот да го зголеми вентилот за прелевање, вентилот за масло за полнење и така натаму. Контролните методи вклучуваат рачна контрола, пневматска контрола, електро-хидраулична контрола и флексибилен далечински управувач на вратило. Вентилот е широко користен во градежни машини, санитарни машини, рударски машини и други машински хидраулични системи.

Димензионални податоци за моделот HS9


Pарамери и карактер

1 Едноставен, компактен и тешки дизајниран пресечен вентил од 1 до 12 пресеци за хидраулични системи со отворен и затворен центар.

2 Опремени со главен вентил за ослободување од притисок и вентил за проверка на оптоварување на секој работен дел

3 Достапно со паралелно или сериско коло.

4 Факултативна порта за пренесување.

5 Широк спектар на приклучоци за услуги и вентили на колото.

6 Достапни рачни, пневматски, хидраулични, електро-хидраулични и далечински управувачи со флексибилни кабли за контрола на калеми.

7 Дијаметар 25 mm (0.98 in) заменливи калеми.

параметри

Ном Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном Проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa 

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

16

31.5

240

1

-20~+ 80

10~400

10

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување