+-86 18761016003

Секциски контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Секциски контролни вентили

Производи

  • /img/sds180_series_hydraulic_control_sectional_directional_control_valves.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214153955_749.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214154002_213.jpg

Сериски HS8 хидраулична контрола вентили за секција на насоки

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

HS8 series laminated multiway valves have introduced the European advanced technology, the specific structure is compact, high pressure resistance, long service life. HS8 each piece valve body may according to the customer request increase the overflow valve, the filling oil valve and so on. The control methods include manual control, pneumatic control, electro-hydraulic control and flexible shaft remote control, etc., to meet the different control requirements of customers. The valve is widely used in construction machinery, sanitation machinery, mining machinery and other machinery hydraulic system.

Model HS8 Dimensional Data

Pарамери и карактер

Едноставен, компактен и тежок дизајниран пресечен вентил од 1 до 12 делови за отворени и затворени централни хидраулични системи.

1 Опремено со главен вентил за ослободување од притисок и вентил за проверка на оптоварување на секој работен дел.

2 Достапно со паралелно, тандемско или сериско коло.

3 Изборно пристаниште за превоз.

4 Широк спектар на антишок + приклучни вентили за антикавитација.

5 Средни делови за неколку типови на кола.

6 Достапни рачни, пневматски, електрохидраулични, пропорционални хидраулични, комплети за контрола на калеми.

7 Дијаметар 20 mm (0.79 in) заменливи калеми.

параметри

Ном Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa 

Хидраулично масло

Тем.ранг

 ( 

Visc.rang

 (Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

16

31.5

160

1

-20~+ 80

10~400

10

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување