+-86 18761016003

Секциски контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Секциски контролни вентили

Производи

  • /img/sd25_series_hydraulic_control_sectional_directional_control_valves.jpg
  • /upfile/2019/01/18/20190118165905_310.jpg
  • /upfile/2019/01/18/20190118165916_945.jpg

Сериски HS9 хидраулична контрола вентили за секција на насоки

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

HS9 series piecewise multiway valve has introduced the European advanced technology, the concrete has the structure compact, the high pressure resistance, the service life is long. At the same time, the flow rate of HS9 sheet valve is up to 240l/min, which can meet the design flow requirements of large construction machinery. HS9 each piece valve body may according to the customer request increase the overflow valve, the filling oil valve and so on. The control methods include manual control, pneumatic control, electro-hydraulic control and flexible shaft remote control. The valve is widely used in construction machinery, sanitation machinery, mining machinery and other machinery hydraulic system.

Димензионални податоци за моделот HS9


Pарамери и карактер

1 Simple, compact and heavy duty designed sectional valve from 1 to 12 sections for open and closed center hydraulic systems.

2 Опремени со главен вентил за ослободување од притисок и вентил за проверка на оптоварување на секој работен дел

3 Достапно со паралелно или сериско коло.

4 Факултативна порта за пренесување.

5 Широк спектар на приклучоци за услуги и вентили на колото.

6 Достапни рачни, пневматски, хидраулични, електро-хидраулични и далечински управувачи со флексибилни кабли за контрола на калеми.

7 Дијаметар 25 mm (0.98 in) заменливи калеми.

параметри

Ном. Притисок

(MPa)

Макс.Пресираност

(MPa)

Ном Проток

(L / min)

Притисок на грбот

(MPa) 

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(mm2 / S)

Точност на филтрирање

(микрони)

16

31.5

240

≤1

-20~+ 80

10~400

≤10

Големина на порта

 ГЛАВНИ ПОРТИ

БСП

ООН-УНФ

Влез П.

G1

1 5/8-12 UN-2B (SAE 20)

Пристаништа А и Б.

G1

1 5/16-12 UN-2B (SAE 16)

Излез Т.

     G1 1 / 4

1 5/8-12 UN-2B (SAE 20)

Пренесете го Ц.

G1 1 / 4

1 5/8-12 UN-2B (SAE 20)

Hydraulic Pilot Port

G 1/4

9/16-18 UNF-2B (SAE 6) 

Друга големина на посебна порта, ве молиме контактирајте со вашиот претставник за продажба.

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување