+-86 18761016003

Моноблок контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Моноблок контролни вентили

Производи

  • /img/hmd60-monoblock-directional-control-valve.png
  • /upfile/2021/03/26/20210326155907_270.png
  • /upfile/2021/03/26/20210326155928_607.png
  • /upfile/2021/03/26/20210326155955_290.png

Моноблок вентил за управување со насока HMD6

Номинален проток на проток: 45LPM

Максимална брзина на проток: 60LPM

Калеми: 1-7

Работен притисок: 140-315bar

Пренесете: Достапно

Анти-шок и анти-кавитација: Достапно

 

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Повеќенасочен насочен вентил HMD6 е еден вид интегриран повеќенасочен насочен вентил со среден висок притисок независно дизајниран и развиен од нашата компанија. Според барањата на клиентите, вентилот е опремен со вентил за прелевање, хидраулична брава, еднонасочен вентил, итн. Вентилот за прелевање може да го прилагоди притисокот на системот, еднонасочен вентил за да се спречи протокот на маслото, функцијата на лизгачки вентил за обратна насока A, O, Y , П, итн., Може да биде произволно комбинирана, рачката за рикверц има две форми за инсталирање, за да се олесни работата на различни насоки, вентилот користи паралелно коло на маслото, излез за дизајн на притисок и други хидраулични компоненти за да обезбеди извор на енергија. Преку посебниот начин на запечатување на дизајнот, предизвикува забележителна изведба на запечатувањето на вентилот. Вентилот е широко користен во ви forушкар, санитарни возила, мал натоварувач и друг хидрауличен систем на градежни машини.

 


Pарамери и карактер

Моноблок вентилите за управување со насоки имаат многу извонредни карактеристики, вклучувајќи високи перформанси, висока ефикасност, мал волумен, проток на маса, помало внатрешно истекување.

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување