+-86 18761016003

Моноблок контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Моноблок контролни вентили

Производи

  • /img/sd18_series_monoblock_directional_control_valve.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214091704_250.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214091712_867.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214091720_287.jpg

Моноблок вентил за управување со серија HM11

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Интегралниот вентил од серијата HM11 воведе европска напредна технологија, со компактна структура, проток од 120L / min, мала тежина, отпорност на висок притисок. Вентилот користи паралелно коло на масло, дизајнирано со излез на притисок и други хидраулични компоненти поврзани за да се обезбеди извор на енергија. Вентилот е широко користен во градежни машини, санитарни машини, опрема за нафтени полиња, рударски машини и други машини хидрауличен систем.

Димензионални податоци за моделот HM11


Pарамери и карактер

Simple, compact and heavy duty designed monoblock from 1 to 3 sections for open and closed center hydraulic systems.

1 Fitted with a direct or pilot operated main pressure relief valve.

2 Parallel circuit.

3 Изборно пристаниште за превоз.

4 Дијаметар 25 mm - 0.98 во заменливи калеми.

5 A wide variety of service port valves.

6 Available manual, pneumatic, electro-pneumatic, hydraulic and electro-hydraulic spool control kits. 

параметри

Ном. Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Макс. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

20

31.5

120

160

1

-20~+ 80

10~400

10

Големина на порта

ГЛАВНИ ПОРТИ

БСП

ООН-УНФ

МЕТРИК

Влез П.  

G3/4,G1

7 / 8-14 (САЕ 10)

1 5 / 16-12 UN-2B (SAE 16)

Пристаништа А и Б.

G3/4,G1

3 / 4-16 (САЕ 8)

1 1 / 16-12 UN-2B (SAE 12)

Излез Т.

G1

7 / 8-14 (САЕ 10)

1 5 / 16-12 UN-2B (SAE 16)

Пренесете го Ц.

G1

7 / 8-14 (САЕ 10)

1 5 / 16-12 UN-2B (SAE 16)

Друга големина на посебна порта, ве молиме контактирајте со вашиот претставник за продажба.

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување