+-86 18761016003

Моноблок контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Моноблок контролни вентили

Производи

  • /img/sd5_series_monoblock_directional_control_valve.jpg
  • /upfile/2019/01/18/20190118155946_120.jpg
  • /upfile/2020/05/23/20200523111411_134.jpg
  • /upfile/2020/05/23/20200523111425_565.jpg

Моноблок вентил за управување со серија HM3

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

HM3 series integral valve introduces the European advanced technology, with compact structure, flow rate of 45l/min, light weight, high pressure resistance. The valve uses parallel oil circuit, design a pressure outlet and other hydraulic components to provide power source. The valve is widely used in construction machinery, sanitation machinery, oilfield equipment, mining machinery and other machinery hydraulic system.

Димензионални податоци за моделот HM3


Pарамери и карактер

Едноставни, компактни и тешки моноблок вентили дизајнирани од 1 до 6 делови за хидраулични системи со отворен и затворен центар.

1 Опремено со главен вентил за ослободување од притисок и вентил за проверка на оптоварување.

2 Достапно со паралелно, сериско или тандемско коло.

3 Факултативна моќност надвор од приклучокот (само за паралелно или тандемско коло).

4 Дијаметар 16 mm - 0.63 во заменливи калеми.

5 Широк спектар на опции за вентил за сервис.

6 Активирањето е рачно, пневматско, електро-пневматско, хидраулично, електро-хидраулично, со електромагнетно и далечинско со флексибилни комплети за контрола на калемот. 

параметри

Ном. Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Макс. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

20

31.5

45

45

1

-20~+ 80

10~400

10

Големина на порта

ГЛАВНИ ПОРТИ

БСП

ООН-УНФ

МЕТРИК

Влез П.  

G3 / 8

3 / 4-16 (САЕ 8)

M18x1,5

Пристаништа А и Б.

G3 / 8

9 / 16-18 (САЕ 6)

M18x1,5

Излез Т.

G3 / 8

3 / 4-16 (САЕ 8)

M18x1,5, M22x1.5

Пренесете го Ц.

M20x1.5

3 / 4-16 (САЕ 8)

M20x1.5

Друга големина на посебна порта, ве молиме контактирајте со вашиот претставник за продажба.

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување