+-86 18761016003

Серија GPM2.6

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидраулични пумпи за пренос >Серија GPM2.6

Производи

  • /img/hlcb00_00_series_power_steering_pumps.jpg
  • /upfile/2019/01/19/20190119143824_717.jpg
  • /upfile/2019/01/19/20190119143837_333.jpg

Сериски пумпи за серво управување HLCB00 / 00

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Пумпата за серво управувач HLCB00 / 00 е составена од надворешна јогледна пумпа и вентил со постојан проток со акиал, лебдечки проток со дозвола. Трисерии на пумпа за постојан проток се карактеризираат со мал волумен, едноставна структура како добар процес на велс. Главно се користи во хидрауличниот систем на земјоделски машини и индустриски камион со цел да се осигури безбедноста на системот за работа, стабилно сигурно.

Димензионални податоци за моделот HLCB


Pарамери и карактер

параметри

 

HLCCB-D00 / 06

HLCCB-D00 / 10

HLCCB-D00 / 16

HLCCB-D00 / 20

Поместување

mL / r

6

10

16

20

Номиналниот притисок

MPa

10

Максимален притисок

MPa

12.5

Регулирање на опсегот

MPa

-5 12.5

Номинална брзина

врт / мин

2000

Опсег на брзина

врт / мин

-800 3000

Постојан проток

L / min

4, 6, 8

8 、 10 、 12

12 、 14 、 16

16, 18, 20, 25

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување