+-86 18761016003

Серија GPM3

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидраулични пумпи за пренос >Серија GPM3

Производи

  • /img/gpm3fc016b01-hydraulic-gear-pumps-.jpg
  • /upfile/2020/05/26/20200526142959_251.jpg
  • /upfile/2020/05/26/20200526143019_304.jpg
  • /upfile/2020/05/26/20200526143042_781.jpg

GPM3FC016B01 Хидраулични пумпи за пренос 16ml / r-80ml / r

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • нашите услуги
  • Пребарување

ОСНОВЕН ДИЗАЈН

Надворешни пумпи за запчаници се најпопуларните пумпи што се користат во современите хидраулични системи.

Нивните карактеристики се разноврсност, сила и долг корисен век на траење.

Едноставната конструкција обезбедува ограничени трошоци за набавка и сервисирање. Благодарение на основните концепти, заедно со постојано подобрувањето на дизајнот и карактеристиките на производот, засновано на истражување засновано на долгогодишно искуство, точност при избор на материјал, процес на производство проследено со многу детали и тестови за масовно произведени делови, нашите пумпи за запчаници достигнаа врв стандарди за квалитет.

Поради оваа причина, нашите производи можат да работат под тешки работни услови и да пренесуваат голема хидраулична моќност. Понатаму, SJ-TECHNOLOGY пумпите за преноси имаат добра хидраулична, механичка и волуметриска ефикасност, лост со низок шум и, последно, но не и најмалку важно, компактни димензии.

Пумпите за пренос на SJ Technology дополнително развија своја палета производи со нова серија пумпи со име GPM каде групите со имиња 1P, 1A, GPM0.0, GPM1.0, GPM2.0, GPM2.6, GPM3.0 се соодветни за најразлични апликации и во индустриската, во мобилната, во морската и во воздушната индустрија.

Општо земено, овие опрема за пумпи, обично се состојат од пар на запчаници поддржан од две алуминиумски грмушки, каросерија, прирабница за прицврстување и навлака. Вратилото на управувачката опрема што излегува надвор од прирабницата, монтира прстен за заптивка со две усни (внатрешната усна е заптивка, а надворешната е заптивка за прашина). Еластичен прстен за прицврстување го обезбедува прстенот на место. Телото на пумпата е изработено од специјална отпорна на алуминиумска легура добиена преку процес на истиснување, додека прирабницата и капакот се направени од сфероидно леано железо, со цел да се обезбеди минимизирана деформација дури и кога се подложени на висок притисок, било да е тоа континуирано или наизменично или врвен притисок.

Запчаниците се изработени од специјален челик. Нивниот процес на производство е фино и фино завршен така што имаат висок степен на површина обезбедуваат ниски рачки на пулсирање и лостови на низок шум за време на работата на пумпата.

Мешунките се изработени од специјална легура на алуминиум со ниско триење и отпорна на hi и се произведени од леано леење. Покрај тоа, тие се опремени со лежишта со антифриксија ДУ.

Посебните зони на компензација на чаури, изолирани со специјални преформирани заптивки со прстен против истиснување, овозможуваат целосно слободно аксијално и радијално движење до грмушките, што е пропорционално на работниот притисок на пумпата. На овој начин, внатрешното капе е драматично намалено, со што се обезбедуваат многу добри перформанси на пумпата (и во однос на волуменот и воопшто) и правилно подмачкување на подвижните делови на пумпата.

Pарамери и карактер

Длабочина на конец М10 18мм.

За да ја монтирате пумпата, n.8 M10 завртки,

With a torque wrench setting fixed at 47±3Nm.

Shaft M14X1.5 nuts, with a torque wrench setting fixed at 80Nm.

модел

型号

Поместување

Проток во 1500 вртежи во минута

Притисок

((Бар

Забрза

((R / min

ДИМЕНЗИИ 尺寸 (mm

排量

(Cm³ / rev

Оценето

额定

Врв

највисок

Оценето

额定

Max

највисок

Мин

最低

L1

L

D

d

H

 h

GPM3FC016B01

16

24

200

270

2000

3500

600

57.5

116.5

24

19

51

51

GPM3FC020B01

20

30

200

270

2000

3500

600

58.8

119

24

19

51

51

GPM3FC025B01

25

37.5

200

270

2000

3000

600

60.5

122.5

27

19

56

56

GPM3FC028B01

28

42

200

270

2000

3000

600

62

125.5

27

19

56

56

GPM3FC032B01

32

48

200

260

2000

3000

600

63

127.5

27

19

56

56

GPM3FC040B01

40

60

160

250

2000

2800

600

66.5

134.5

27

19

56

56

GPM3FC046B01

46

69

160

230

2000

2800

600

68.8

139

27

27

56

56

GPM3FC050B01

50

75

160

210

1500

2800

600

70

141.5

33

27

56

56

GPM3FC052B01

52

78

150

200

1500

2500

600

71

143.5

33

27

56

56

GPM3FC055B01

55

82.5

140

200

1500

2300

600

72

145.5

33

27

56

56

GPM3FC063B01

63

94.5

140

180

1500

2300

600

74

149.5

33

27

62

51

GPM3FC066B01

66

99

140

180

1500

2000

600

76.3

154

33

27

62

51

GPM3FC080B01

80

120

140

160

1500

2000

600

81.5

164.5

33

27

62

51

 

Oур услуги

БЕЛЕШКИ ЗА ИНСТАЛАЦИЈА  
Пред да го стартувате системот на континуирана основа, предлагаме да донесете неколку едноставни мерки на претпазливост:
Проверете дали насоката на вртење на пумпата е во согласност со оној на погонското вратило.
Проверете за правилно порамнување на вратилото на пумпата и вратилото на моторот: потребно е врската да не вклучува аксијални или радијални оптоварувања.
Заштитете ја заптивката на погонското вратило за време на боењето на пумпата. Проверете дали површината за контакт помеѓу прстенот на заптивката и вратилото е чиста: прашината може да предизвика побрзо абење и истекување.
Отстранете ја целата нечистотија, чипс и сите странски тела од прирабниците што ги поврзуваат приклучоците за влез и испорака.
Осигурете се дека цевките за внесување и враќање на цевките се секогаш под рачката на течноста и што е можно подалеку едни од други.
Инсталирајте ја пумпата под главата, ако е можно.
Наполнете ја пумпата со течност и свртете ја рачно.
Исклучете го одводот на пумпата за време на стартувањето за да испушти воздух од колото.
На првото стартување, поставете ги вентилите за ограничување на притисокот на мин. можна вредност.
Избегнувајте помала брзина на вртење од мин. дозволено со притисок поголем од континуиран макс. притисок.
Не стартувајте го системот на ниски температури во услови на оптоварување или по долги запирања (секогаш избегнувајте или ограничувајте го товарот за подолг век на траење на пумпата).
Започнете го системот неколку минути и вклучете ги сите компоненти; испушти воздух од колото за да се провери неговото правилно полнење.
Проверете ја рачката на течноста во резервоарот откако ќе ги вчитате сите компоненти.
На крај, постепено зголемувајте го притисокот, континуирано проверувајте ја температурата на течноста и подвижните делови, проверувајте ја брзината на вртење додека не ги достигнете поставените работни вредности што треба да бидат во границите наведени во овој каталог.

Хидрауличен флуид  

Користете специфични хидраулични течности базирани на минерално масло кои имаат добри својства против абење, анти-пенење, антиоксиданс, анти-корозија и подмачкување. Течностите исто така треба да бидат во согласност со стандардите DIN51525 и VDMA 24317 и да поминат низ 11th фаза на тест FZG.

За стандардните модели, температурата на течноста не треба да биде помеѓу -10 ℃ и + 80

 

Опсезите на течност на кинематска вискозност се следниве:

Дозволена вредност

6÷500 cSt

Препорачана вредност

10 ÷100 cSt

Вредноста е дозволена при стартување

<2000 cSt

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување