+-86 18761016003

Ротационен вентил за калем

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Ротационен вентил за калем

Производи

  • /img/g3-4-rotary-spool-valves.jpg
  • /upfile/2020/05/23/20200523175150_867.jpg
  • /upfile/2020/05/23/20200523175216_104.jpg

В1 вентили за ротациони калеми

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

ВЕНТИЈАТА НА ДИРЕКЦИОНАЛНА КОНТРОЛА од типот на ротациона макара се состои во основа од ротор кој се ротира во однос на телото на вентилот. Кога роторот е поставен во избрани позиции влезните и излезните приклучоци се поврзани во различни комбинации што дозволуваат почеток, запирање или насочно менување на течност под притисок. Функциите специфични за вентил, пред се, избран за тип на ротор

спецификации:

Максимален притисок: 250bar 

Максимален проток: 200 l / min

Porting: standard G1"

Материјал BSP: Челичен калем во тело од леано железо. 

Тежина: 4 кг. Монтирање: 2 Болт М11

 

                           

Pарамери и карактер

Овозможува брза и позитивна контрола на маслото до и од цилиндри и мотори. Клиентите можат да изберат еден од трите типови на макари што ќе овозможи пренасочување на протокот од една до друга линија или во неутрална позиција на притисок до резервоарот.

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување