+-86 18761016003

Ротационен вентил за калем

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Ротационен вентил за калем

Производи

  • /img/g3-8-rotary-spool-valves.jpg
  • /upfile/2020/05/23/20200523180338_106.jpg
  • /upfile/2020/05/23/20200523180413_990.jpg

В3 вентили за ротациони макари

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

ВЕНТИЈАТА НА ДИРЕКЦИОНАЛНА КОНТРОЛА од типот на ротациона макара се состои во основа од ротор кој се ротира во однос на телото на вентилот. Кога роторот е поставен во избрани позиции влезните и излезните приклучоци се поврзани во различни комбинации што дозволуваат почеток, запирање или насочно менување на течност под притисок. Функциите специфични за вентил, пред се, избран за тип на ротор

спецификации:

Максимален притисок: 320 бар 

Максимален проток: 60 I / мин

Porting: standard G3/8

Материјал BSP: Челичен калем во тело од леано железо. 

Weight: 1.5kg. Mounting: 2 Bolt M9

Pарамери и карактер

Овозможува брза и позитивна контрола на маслото до и од цилиндри и мотори. Клиентите можат да изберат еден од трите типови на макари што ќе овозможи пренасочување на протокот од една до друга линија или во неутрална позиција на притисок до резервоарот.

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување