+-86 18761016003

Двоен пилотски вентил за проверка

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен пилот-проверен вентил >Двоен пилотски вентил за проверка

Производи

  • /img/double_pilot_operated_check_valve.jpg
  • /upfile/2019/01/21/20190121151746_554.jpg
  • /upfile/2019/01/21/20190121151801_154.jpg
  • /upfile/2019/01/21/20190121151811_528.jpg

Управувачки вентил со двоен пилот

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

USE and Operation

Pilot check valves are used to block the actuator in both directions.Flow is free in one direction and blocked in the reverse direction untilpilot pressure is applied. They are easily assembled on a cylinder.We supply on request fittings kits for mounting on cylinders with a specific centre distance.

апликации

Connect V1 to V2 to the pressure flow and C1 and C2 to the actuatorwith the pipe. 

Pарамери и карактер

Материјали и карактеристики

Челик обложен со цинк.

Внатрешни делови: тврд и заземјен челик.

Печати: стандард BUNA N

Тип Попет: Секое истекување.

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување