+-86 18761016003

Секциски контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Секциски контролни вентили

Производи

  • /img/dcv140_series_sectional_directional_control_valves-17.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214164907_733.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214164920_241.jpg

Сериски DCV140 вентили за сериски насоки

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Димензионални податоци за моделот DCV140


Pарамери и карактер

1 Секциони типови со 1 до 10 работни делови

Проток на серија 2 DCV60: 50l / min, максимум 60l / min со притисок до 315bar;

Проток на серија 3 DCV100: 80l / min, максимум 100l / min со притисок до 315bar;

Проток на серија 4 DCV140: 100l / min, максимум 140l / min со притисок до 315bar;

5 опции за функција на макара: O, P, Y, A и др.

6 Nominal diameter: G3/8,G1/2; G3/4;

7 примери на модели: DCV100-4OQ; DCV60-2OW.2OT; DCV100-OT-S; DCV60-4OQ; DCV100-2ODQ итн.

8 Странична контрола на рачката: рачна, пневматска контрола, електрична и пневматска контрола, хидраулична и електрична контрола, хидраулична контрола и далечински управувач. 

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување