+-86 18761016003

Моноблок контролни вентили

Ти си тука : Почетна >Производ >Хидрауличен контролен вентил >Моноблок контролни вентили

Производи

  • /img/rd5200_series_monoblock_directional_control_valves-47.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214152742_407.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214152749_284.jpg
  • /upfile/2019/02/14/20190214152756_892.jpg

Моноблок вентили за насочување на контролата во серијата BDL40

  • Опис
  • Параметри и карактер
  • Пребарување

Model BDL40 Dimensional Data


Pарамери и карактер

1 Monoblock types with 2 working section

2 Flow 100-120 l/min with nominal pressure 160bar, max pressure up to 315bar

3 опции за контрола на страната на пролетта: T (враќање на пролетта) и W (контрола на задржување)

4 Приклучна порта: L (завртка врска)

5 Паралелно коло

6 Функција на калем: O, P. Y, A

7 Nominal diameter: G1/2, G3/4,G1, SAE10, SAE12

8 Lever side control: manual .

параметри

Ном. Притисок

(MPa

Макс.Пресираност

(MPa

Ном. Стапка на проток

(L / мин)

Притисок на грбот

(MPa

Хидраулично масло

Тем.ранг

() 

Visc.rang

(Mm2 / S)

Точност на филтрирање

(Μm

16

25

40

1

-20~+ 80

10~400

10

Iкваки
  

СИГНЕТЕ И ЗАШТИТЕ!Ексклузивни понуди за е-пошта и специјални попусти со ограничен временски период

Кошничка за испитување